Topné fólie s montáží od 700Kč/m2

19.01.2021 00:38

Jak funguje topná fólie

Topná fólie patří do kategorie topných elementů, které emitují dlouhovlnné infračervené záření. Na základní topné fólii, která tvoří zároveň izolační a ohnivzdornou vrstvu, je speciálním způsobem nanášená vrstva aktivního uhlíku. Pro přívod elektrické energie slouží měděná elektroda, celý systém je pak laminovaný v PET fólii.

Díky emitovanému dlouhovlnnému infračervenému záření v tomto případě pociťujete příjemné teplo jako od Slunce, na rozdíl od teplovodního topení či topných drátů. Díky použité technologii, materiálu PET, voděodolnému materiálu a minimalizaci množství vzduchu uvnitř fólie při nanášení výhřevné uhlíkové vrstvy má topná fólie velmi dlouhou životnost v řádu 30 let.

Vlastnosti topné fólie a její kvalita se odvíjejí od kvality disperzní technologie, která zabezpečuje rovnoměrný rozptyl nano částeček na fólii. Významný vliv má i viskozita a rezistence použitého uhlíku a stříbra, potřebného pro kvalitní spoj s měděnou sběrnicí.

Topné fólie a úspora energie

Topné fólie jsou ze všech současně dostupných technologií nejvíce výhod a jsou vhodné pro většinu staveb.

S účinností neuvěřitelných 99%, bezúdržbovým provozem, nízkou spotřebou a bez potřeby kotelny a potrubí budete jen těžko hledat lepší zdroj vytápění. Plošné vytápění proti teplovodnímu a kabelům nahřívá celou plochu podlahy ihned a rovnoměrně. Přesná regulace termostatem v každé místnosti zajistí vysoký komfort bez víření prachu a vysušování vzduchu předurčuje topné fólie jako hlavní i doplňkové topení. Termostaty je možné řídit i na dálku z telefonu či ovládat centrálním řízením typu LOXONE.

Díky modernímu řízení je možné nastavit nižší teplotu v čase, kdy není nikdo doma a komfortní teplotu během večera, po návratu z práce.