GWL/Power: GridFree: Panel 230Wp + Měnič 230V/230W za 5 600.00 Kč bez 21% DPH

27.01.2013 21:25

Sestava se zvýhodněnou cenou. Solární panel 230Wp a mikroinvertor 230V/230W. Velmi efektivní a snadný způsob spojení vlastní výroby el. energie se zachováním připojení na síť. Ideální způsob snížení nákladů za elektřinu. Zbrzděte si i svůj elektroměr!
 

Revoluční řešení pro solární instalace

Mikroměnič - kompletní elektrárna v nejmenším provedení. Jednoduchá instalace a minimální údržba. Plně modulární systém.

Velmi efektivní a snadný způsob řešení pro nezávislou výrobu el. energie se zachováním připojení na elektrizační síť. Ideální způsob snížení nákladů za elektřinu. Zpomalte si i Vy svůj elektroměr! (Tím, že snížíte spotřebu ze sítě.)

Tento mikroinvertor slouží k přímému připojení k solárnímu panelu a jeho výstup je možné připojit přímo do elektrického rozvodu kdekoliv ve vašem domě nebo bytě. Pro základní instalaci nepotřebujete žádná další zařízení. Veškerá energie ze solárních panelů je rovnou převedena na rozvod 230V a je přímo zužitkována připojenými spotřebiči. Systém musí být navržen tak, aby odběr místních spotřebičů byl vždy vyšší než je maximální výkon mikroinvertoru. Pak bude řešení fungovat tak, že vyrobená energie ze solárního panelu je vždy spotřebována přednostně před placenou energií ze sítě.

Buďte GridFree! Celý systém lze navíc jednoduše výkonově navyšovat (spojovat více mikroinvertorů) a dodávaný výkon jednoduše řídit pomocí proudových hlídacích relé. Tím lze dosáhnout optimalizace tak, aby veškerá vyrobená energie byla spotřebována jen a pouze v daném místě a nedocházelo nikdy k přetokům zpět do distribuční soustavy.

 

Výhody mikroinvertorů:

 • Vysoká životnost a spolehlivost – až 30 let i více
 • Zvýšení výnosu výroby elektrické energie (až 16% navíc)
 • Snížení ztrát výkonu při zastínění panelů
 • Odolnost proti prachu a znečištění
 • Jednoduchý design se snadnou instalací přímo v rozvodu 230V
 • Naprostá bezpečnost: pracuje bez vysokých stejnosměrných napětí.
 • Monitoring přes internet 24h non-stop
 • Sledování výkonu každého panelu

Elektrické parametry mikroměniče GF-MAC230A

Vstup (DC)

 • Doporučený vstupní DC výkon: 250Wp /200Wp ~ 260Wp (možno i více: až 300Wp)
 • Max. napětí naprázdno: 50V (Voc modulu)
 • MPPT provozní napětí: 24-40V
 • Max. vstupní proud: 10,4A

Výstup (AC)

 • Jmenovitý střídavý výkon @ 25°C: 230W až 240W
 • Jmenovitý střídavý proud: 1,02A
 • Provozní rozsah napětí: 230V 184V ~ 264V
 • Frekvence sítě: 50Hz 47Hz ~ 51Hz
 • Max. trvalý výstupní proud: 1,3 A
 • Připojení: Jednofázové
 • Oddělení: vysokofrekvenčním transformátorem – 230V síť je zcela galvanicky oddělena od vstupu DC (splňuje požadavek ERÚ na úplné galvanické oddělení DC zdroje)
 • Max.počet měničů na string: 16
 • Výstupní průběh: čistý sinus (dle norem pro provoz v rozvodné síti)
 • Účinnost: 95,2%

Jak může být zdroj el. energie jen tak připojen do zásuvky, není to nebezpečné?
Pro dočasné testovací instalace je možné připojit jeden nebo dva panely přímo do zásuvky společně spotřebiči, které energii odebírají. Mikroinvertor v sobě obsahuje řadu ochran, stále hlídá okamžité napětí, a pokud na kontaktech není 230V ze sítě, okamžitě vypne výstup. Pro větší instalace a pro trvalý provoz doporučujeme provést instalaci včetně připojení ochranných prvků jako jsou jističe, chrániče a hlídací proudová relé.

Jak je možné, že se přednostně spotřebovává energie s mikroinvertoru a ne ze sítě?
Jelikož mikroinvertor stále sleduje napětí na síti, tak vyrobené napětí vždy upraví tak, aby bylo o něco vyšší než v síti a tím je zajištěno upřednostnění takto vyrobené energie. Zároveň vždy přesně srovná frekvenci a fázový posun. Tyto parametry měniče jsou certifikovány podle evropských standardů EN, DIN a testovány zkušebnami TÜV a VDE.

Lze mikroinvertor kombinovat s bateriemi pro dodávku energie za tmy?
Ano, v případě použití solárního regulátoru, je možné připojit výstup z baterií (36V) na mikroinvertor. Pak je možné energii uloženou v bateriích spotřebovávat i v době kdy není sluneční svit.

Proč doporučujete použít 250Wp nebo dokonce 280Wp solární panel s Mikroinvertorem, který má výkon jen 230W AC?
Výkon solárního panelu ve specifikacích (250Wp nebo 280Wp) je pouze špičkový výkon při ideálním stavu přímého slunečního svitu 1000W/m2. Na většině instalací lze tohoto ideálního stavu dosáhnout pouze několik dní v roce. Po většinu dnů je sluneční svit nižší než teoretické maximum. Pro využití plného výkonu Mikroinvertoru je tak lepší používat větší panely. Mikroinverter pracuje s technologií MPPT a tak využívá aktuálního maximálního výkonu ze solárního panelu až do svého vlastního maximálního výkonu. To znamená, že v průběhu vrcholů svitu slunce má měnič pouze energii, kterou může zpracovat až k jeho hardwarovým omezením.
Tip: V zimním období je možné spojit dva (dokonce tři) solární panely paralelně ke zvýšení reálného výkonu z instalace.

Může Mikroinvertor pracovat jako samostatný měnič? (v ostrovním režimu).
Ne, mikroinvertory jsou měniče navržené jako on-grid (vázané na síť). Pracují pouze v souladu se sítí. Pokud je síť odpojena, mikroinvertor se okamžitě vypne. Vzhledem k evropským normám není možné tuto funkci vypnout.

Jaká je vlastní spotřeba Mikroinvertoru?
Během provozu je účinnost měniče kolem 95%. To znamená že při napájení z 250Wp panelu při maximálním výkonu 250W je vlastní spotřeba měniče kolem 12W. Pro rozeběhnutí měniče je třeba, aby solární panel dodával alespoň 20W příkonu. Jakmile je střídač neprodukuje energii, přepne se do stand-by režimu. V stand-by režimu měnič udržuje sledování sítě střídavého napětí a přináší se data přes PLC. To je důvod, proč měnič má stále určitou malou spotřebu energie. Tato spotřeba je běžně pod 1W na 1 ks měniče. Za účelem snížení vlastní spotřeby mikroměniče systému, je možné provést kompletní odpojení linky 230V AC, když už není vyráběna žádná energie To lze provést například mechanickým přepínačem nebo pomocí časovače (spínací hodiny) nebo detektoru slunečního svitu.